Comarch ERP Optima 2019.3.1 - nowa wersja

comarch erp optima 2019.3.1

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że jest już dostępna nowa wersja Comarch ERP Optima 2019.3.1.

Nowa odsłona systemu Comarch ERP Optima to przede wszystkim nowe wzory formularzy deklaracji księgowych oraz dostosowanie do pozostałych zmian w przepisach prawnych. To również nowości, które w dużym stopniu wzbogacają atrakcyjność systemu.

Nowości w Comarch ERP Optima

ZMIANY W NOWEJ WERSJI COMARCH ERP OPTIMA ZWIĄZANE ZE ZMIANAMI W PRZEPISACH:

• Umożliwiliśmy naliczenie deklaracji CIT-8(27) z załącznikami: CIT-8/O(14), CIT-D(6), CIT-ST(7), CIT-ST/A(5), CIT-BR(5) na nowych formularzach obowiązujących dla okresu obrachunkowego zaczynającego się po 31.12.2017r.

• Dodaliśmy możliwość naliczenia deklaracji: VAT-7(19), VAT-7K(13) na nowych formularzach obowiązujących za okres rozliczeniowy od stycznia 2019 roku wraz z ich wydrukami, eksportem do systemu e-Deklaracje oraz eksportem do Comarch ERP Pulpit Menadżera.

Co jeszcze ciekawego w Comarch Optima?

• Zaktualizowaliśmy wzór dokumentu elektronicznego do wysyłki deklaracji PIT-37(25) do systemu e-Deklaracje.

• Na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 11 lutego 2019 roku (DZ. U. poz. 301), zmieniającego rozporządzenie w sprawie dodatkowych danych podlegających wskazaniu w zgłoszeniu przewozu towarów, umożliwiliśmy na zgłoszeniu SENT oznakowanie odpadów przewożonych towarów sześciocyfrowym kodem odpadu.

• Dostosowaliśmy wysyłanie deklaracji AKC-WW do nowych schem udostępnionych na portalu PUESC.

• Umożliwiliśmy wykazywanie na deklaracji ZUS RPA informacji o okresach pracy nauczycielskiej.

Dowiedz się więcej o Comarch ERP Optima.

Kompix – Autoryzowany i certyfikowany Partner Comarch ERP Optima – Koszalin, Gdańsk, Gdynia oraz Słupsk i Kołobrzeg – to miasta, w których najczęściej zajmujemy się wdrożeniami systemu Comarch Optima.