Antywirusy

Koszalin Antywirusy

Program antywirusowy – jest to aplikacja, której celem jest wykrywanie i zwalczanie złośliwego oprogramowania. W obecnych czasach ochrona antywirusowa jest czymś niezbędnym. Nawet bardzo świadome korzystanie z komputera i brak połączenia z internetem może nas nie uchronić w 100% przed złośliwym oprogramowaniem. Wystarczy włożyć do komputera na przykład zainfekowany pendrive i do zarażenia może dojść nawet jeśli nie uruchomimy nic z owego nośnika pamięci. Zarówno komputery, z których korzystamy w domu, jak też komputery firmowe powinny być zabezpieczone przed złośliwym oprogramowaniem.

 

Rodzaje zagrożeń możemy podzielić na następujące kategorie:

  • Worm – tak zwane robaki, które potrafią bardzo szybko rozmnażać się w systemie i celem ich jest rozprzestrzenianie się na inne komputery. Najczęściej ich działanie objawia się spowolnioną pracą komputera.
  • Trojan – nazwa podobna do historycznego konia trojańskiego nie jest przypadkowa. Najczęściej jego działanie polega na “otworzeniu tylnych drzwi”, z których korzysta twórca w celu przejęcia kontroli nad komputerem.
  • Spyware – oprogramowanie, które ma na celu zbierać o nas informacje i wysyłać je do twórcy bez naszej wiedzy.
  • Ransomware – jeden z najgroźniejszych programów, który w ostatnich latach staje się co raz popularniejszy. Jego działanie polega najczęściej na zablokowaniu dostępu do plików użytkownika lub całkowicie uniemożliwia korzystanie z komputera, jednocześnie szantażując użytkownika określoną kwotą pieniędzy w celu odzyskania władzy nad własnym komputerem. Niestety nawet uiszczenie opłaty nie gwarantuje odzyskania danych. Kolejnym zagrożeniem, które niesie za sobą ransomware jest wyłudzanie danych logowania do kont bankowych poprzez podmienienie odwiedzanej strony lub nieostrożne działanie użytkownika, takie jak podanie poprzez e-mail swoich danych logowania (bank nigdy od nas tego nie wymaga drogą elektroniczną) lub odwiedzenie rzekomo nowej strony banku, która jest w rzeczywistości podstawiona przez cyberprzestępców.

Gdata antywirusG Data – producent oprogramowania głównie zabezpieczającego dla użytkowników domowych i dla przedsiębiorstw. Firma powstała w 1985 roku w Niemczech i ma swój oddział w Szczecinku od 1995 roku. Wieloletnie doświadczenie owocuje wysokimi pozycjami w rankingach oprogramowania zabezpieczającego.

Eset antywirusESET – programy zabezpieczające komputer rozwijane przez słowacką firmę. Do wyboru mamy wiele wersji, zaczynając od pojedynczych licencji dla domowej/firmowej ochrony, a kończąc na licencjach biznesowych pozwalających obsłużyć wiele stanowisk.

Norton antywirusNorton Security – oprogramowanie firmy Symantec, która jest międzynarodowym przedsiębiorstwem skupionym na dziedzinie bezpieczeństwa danych i zarządzania informacjami. Oddziały terenowe firmy zlokalizowane są w ponad 40 krajach na całym świecie.

Zapraszamy!

Kontakt