Comarch BI Point Menadżer

Logo Optima

BI Point Menadżer


Comarch BI PointComarch BI Point Menadżer

Wykorzystując ponad trzynastoletnie doświadczenie,  firma Comarch zbudowała zupełnie nowe narzędzie klasy Business Intelligence przeznaczone dla użytkowników systemu Comarch ERP Optima.

W ramach tego rozwiązania,platforma analityczna BI Point integruje się z bazą danych programu Optima aby móc później przesłać ustrukturyzowane dane do narzędzia analitycznego w postaci raportów i dashboardów obejmujących 5 obszarów analitycznych:

 • Logistyka,
 • Handel,
 • Płace i Kadry,
 • Księgowość,
 • Płatności.

Comarch BI Point Menadżer dostępny na wszystkie urządzenia
Comarch BI Point Menadżer

Dostępne w produkcie gotowe zestawy raportów pozwolą menadżerom czy właścicielom m.in. prowadzić codzienne analizy sprzedaży czy zakupów, lepiej zarządzać należnościami i zobowiązaniami, kontrolować rentowność w ujęciu m.in. działów czy regionów, mieć wgląd w czas pracy i pensje pracowników czy zarządzać stanami magazynowymi  – a to tylko część możliwości jakie zapewnia BI Point Menadżer.

Co istotne, dla użytkowników Comarch ERP Optima, BI Point Menadżer to możliwość korzystania z raportów i analiz także na urządzeniach mobilnych, jak tablet czy smartfon dzięki wbudowanemu w narzędzie responsywnemu designowi.  Dzięki temu odbiorcy raportów otrzymują możliwość wglądu w wyniki firmy w dowolnej chwili, z dowolnego miejsca i urządzenia z dostępem do internetu.

Comarch BI Point Menadżer na urządzenia mobilneCoraz więcej firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę, że aby efektywnie konkurować z największymi graczami na rynku, muszą analizować dane gromadzone w wyniku prowadzonej działalności, aby mieć pełny obraz sytuacji firmy. W tym aspekcie z pomocą przychodzą narzędzia klasy Business Intelligence jednak często barierą uniemożliwiającą ich wdrożenie jest brak zasobów zarówno ludzkich jak i finansowych. Dla tej grupy klientów idealnym rozwiązaniem są produkty dostępne w modelu chmurowym, do których zalicza się BI Point Menadżer. Wdrożenie tego typu rozwiązania jest proste, szybkie oraz niekosztowne – użytkownik ponosi jedynie miesięczną opłatę za licencję, bez dodatkowych kosztów związanych z drogim sprzętem, licencjami obcymi czy aktualizacją do nowszych wersji.

BI Point
BI Point

Dla Biur Rachunkowych

Dzięki współpracy firmy Comarch z Biurami Rachunkowymi na etapie projektowania rozwiązania, zespół Business Intelligence skonstruował produkt w taki sposób, aby jego funkcjonalności spełniały również wymagania tej grupy klientów i ułatwiały im codzienną  pracę.

BI Point Menadżer w 100% pokrywa funkcjonalności Pulpitu Menadżera co oznacza, że raporty są dostępne przez przeglądarkę internetową, nie wymaga on posiadania zaawansowanych umiejętności informatycznych i analitycznych, pełni rolę repozytorium raportów a wbudowany w rozwiązanie system synchronizacji danych automatycznie oczyszcza, integruje i ładuje dane z oprogramowania Comarch ERP Optima BR.

Co więcej, za pomocą tego rozwiązania istnieje możliwość udostępniania wydruków bezpośrednio z programu Comarch ERP Optima BR do narzędzia BI Point Menadżer a także tworzenia interaktywnych analiz w wielu atrakcyjnych formach wizualizacji (wykresy, tabele, mapy, wskaźniki).

Narzędzie dzięki swojej mobilności nie tylko ułatwi komunikację między Biurami Rachunkowymi a ich klientami, ale także da im możliwość zwiększania przewagi konkurencyjnej poprzez udostępnianie nowoczesnego narzędzia raportowego, które jest przyjazne dla użytkownika. Dzięki temu rozwiązaniu Biura Rachunkowe otrzymują możliwość wejścia w nowy model biznesowy – od teraz mogą pełnić także funkcję analityka, który dostarcza przedsiębiorstwom dodatkowe analizy, poza zestawieniami obligatoryjnymi.

BI Point Menadżer to szereg konkretnych korzyści zarówno dla Biura Rachunkowego jak i dla jego klientów, m.in.:

 • podniesienie konkurencyjności Biura Rachunkowego, które oferuje swoim klientom gotowe zestawy raportów,
 • brak obciążania systemów w biurze podczas przeprowadzania niezbędnych analiz – serwery Comarch procesują dane w chmurze obliczeniowej,
 • bieżący dostęp do pełnego zestawu analiz biznesowych, dzięki możliwości skonfigurowania częstotliwości aktualizowania danych,
 • zestawy predefiniowanych analiz stworzonych przez doświadczonych ekspertów na podstawie przeanalizowanych setek tysięcy raportów klientów firmy Comarch,
 • gotowy produkt, bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy technicznej w obszarze zapytań do firmowej bazy danych czy przygotowywania raportów,
 • bezpieczeństwo danych, aktualnie ponad 194 tys. firm korzysta z Chmury Comarch, wśród których są również instytucje takie, jak banki, które mają rygorystyczne wymagania odnośnie jakości i bezpieczeństwa danych oraz ich przechowywania,
 • stały dostęp do asysty technicznej

Analizy w Comarch BI Point Menadżer


Raportowanie AD-HOC w Comarch BI Point Menadżer

RAPORTOWANIE AD-HOC

Odkryj kompleksowe i wielowymiarowe analizy w chmurze. Wykorzystaj swoje dane do podejmowania świadomych decyzji i realizuj swoje cele biznesowe.

Mobilność w Comarch BI Point Menadżer

MOBILNOŚĆ

Zacznij analizować swoje dane również na tabletach i smartfonach. Dzięki pełnej responsywności aplikacji nie będziesz miał najmniejszego problemu podejrzeć swoje analizy gdziekolwiek będziesz.

Interaktywne Dashboardy dostępny w Comarch BI Point Menadżer

INTERAKTYWNE DASHBOARDY

Użyj swoich danych do prowadzenia analiz, zaawansowanych wizualizacji i tworzenia interaktywnych dashboardów, przy wykorzystaniu wykresów, map i wskaźników efektywności.

Bezpieczeństwo w Comarch BI Point Menadżer

BEZPIECZEŃSTWO

Twoje dane przechowywane i zabezpieczane są na bieżąco. Tworzone są kopie bezpieczeństwa w celu zapewnienia stałego dostępu do raportów i analiz, aby zapewnić najwyższy komfort pracy naszym klientom.

Social Media w Comarch BI Point Menadżer

SOCIAL MEDIA

Monitoruj zachowanie użytkowników na portalach społecznościowych takich jak Facebook i Twitter, oraz forach, blogach i portalach tematycznych. Wyjdź naprzeciw ich oczekiwaniom i zadbaj o swoją markę.

Wieloźródłowość w Comarch BI Point Menadżer

WIELOŹRÓDŁOWOŚĆ

W jednym miejscu analizuj dane. Porównuj ze sobą dane sprzedażowe, marketingowe, społecznościowe, statystyki publiczne, benchmarki rynkowe i wiele innych.


Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy!

 

Kontakt