Kompix GUS

KOMPIX GUS


Kompix GUSKOMPIX GUS jest aplikacją zintegrowaną z oprogramowaniem Comarch ERP Optima. Zadaniem programu jest sprawdzanie statusu kontrahentów w bazie REGON w Głównym Urzędzie Statystycznym na podstawie numerów NIP wprowadzonych w Comarch ERP Optima.

Program aktualizuje opis kontrahenta, w którym umieszcza informację, kiedy ostatni raz sprawdzono danego kontrahenta oraz status ogólny Aktywny lub Nieaktywny. Informacja ta może być wykorzystana przez handlowców dzięki tzw. „żółtym karteczkom” w dokumentach Optimy.

Główne okno programu Kompix GUS

Więcej informacji zapisanych zostaje do atrybutu „STATUS_GUS”, który dodawany jest przez aplikację przy pierwszym sprawdzaniu podmiotu.

Zweryfikowany przy użyciu KOMPIX GUS kontrahent otrzymuje jeden z poniższych statusów:

  • OK
  • Nie sprawdzono
  • Brak podmiotu w GUS
  • Brak szczegółowych danych o podmiocie
  • Skreślono z Regon
  • Zawieszono działalność
  • Zakończono działalność

 

Status GUS na liście kontrahentów w Comarch ERP Optima

Dodatkowo, negatywna weryfikacja podmiotu może skutkować zablokowaniem wystawiania dokumentów rozchodowych dla danego podmiotu i/lub ustawienie parametru Nieaktywny, w zależności od ustawień konfiguracji. Możliwe jest też wymuszenie ustawienia algorytmu „Od brutto” dla podmiotów nieistniejących w bazie GUS (funkcja przydatna jako zabezpieczenie przed brakiem fiskalizacji sprzedaży detalicznej).

Procedura weryfikacji może być uruchomiona ręczenie przez operatora i dotyczyć wybranej grupy kontrahentów lub całej bazy danych. W wersji BR istnieje możliwość zaznaczenia do weryfikacji wielu baz danych.  Aplikacja dostępna jest również jako usługa systemu Windows, co pozwala na automatyczne, codzienne sprawdzanie bazy danych w godzinach nocnych.

Ustawienia aplikacji Kompix GUS

Gwarancja

W cenie programu otrzymują Państwo roczną gwarancję, która daje pewność, że w przypadku wystąpienia usterek lub zmian w systemie Comarch ERP Optima udostępnimy kolejną wersję programu bez dodatkowych opłat.

ProgramCena netto
Kompix GUS /firma400,-
Kompix GUS /firma – dla biur rachunkowych600,-

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych funkcji w swoich aplikacjach - zapraszamy.

Kontakt