Pakiety biurowe

Microsoft Office

Pakiet biurowy to zestaw aplikacji przeznaczonych do zastosowań typowo biurowych, takich jak edycja tekstu, tworzenie prezentacji multimedialnych, obsługa poczty elektronicznej, wykonywanie obliczeń księgowych, czy obsługa baz danych. Owe programy są najczęściej sprzedawane jako jeden zintegrowany produkt i od wielu lat najpopularniejszym pakietem jest Office firmy Microsoft. W przypadku Microsoft Office mamy do wyboru dwa rodzaje licencji – albo kupujemy pakiet w wersji stacjonarnej uiszczając jedną opłatę – Microsoft Office 2016, albo wybieramy wersję abonamentową, co wiąże się roczną opłatą za korzystanie z pakietu programów – Microsoft Office 365.


Microsoft Office 2016  Office 2016 – wydany w 2015 roku następca Microsoft Office 2013. Jest to wersja stacjonarna produktu, z której po zakupie możemy korzystać bez ograniczeń w zależności od ilości wykupionych licencji. W skład podstawowego pakietu wchodzą programy takie jak: Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Decydując się na bogatszy pakiet możemy dodatkowo otrzymać: Outlook, Publisher, Access oraz dostęp do usługi OneDrive, która jest wirtualnym dyskiem.

Office 365Office 365 – to tak naprawdę taki sam pakiet jak Microsoft Office 2016. Zasadnicza różnica jest taka, że w przypadku Office 365 decydujemy się na roczny abonament pozwalający na korzystanie z pakietu. Microsoft od dłuższego czasu promuje model abonamentowy i może się okazać, że Office 2016 był ostatnią wersją, którą można kupić poprzez jednorazową opłatę.


Standardowe pakiety:

  • Office 2016 dla Użytkowników Domowych i Uczniów – jeden komputer PC. W pakiecie znajdziemy aplikacje: Word, Excel, PowerPoint, OneNote.
  • Office 2016 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm – jeden komputer PC. Pakiet zawiera programy: Word, Excel, PowerPoint, OneNote i Outlook.
  • Office Professional 2016 – jeden komputer PC. Pełne wersje programów: Word, Excel, PowerPoint, Publisher, Access, OneNote i Outlook.

Opcje abonamentowe:

  • Office 365 dla Użytkowników Domowych – do 5 komputerów PC lub Mac i 5 urządzeń mobilnych z iOS, Androidem lub Windows. W skład wchodzą programy: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access, OneDrive i Skype. Dodatkowo 1 TB miejsca w chmurze i 60 minut miesięcznie na rozmowy przez Skype na użytkownika.
  • Office 365 Personal – jeden komputer PC lub Mac i jedno urządzenie mobilne. W skład wchodzą programy: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access, OneDrive i Skype. Dodatkowo 1 TB miejsca w chmurze i 60 minut miesięcznie na rozmowy przez Skype na użytkownika.
  • Office 365 University – do 2 urządzeń, w tym komputerów i urządzeń mobilnych. W skład wchodzą programy: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access, OneDrive i Skype. Dodatkowo 1 TB miejsca w chmurze i 60 minut miesięcznie na rozmowy przez Skype na użytkownika.

Nie wiesz który pakiet wybrać? Zapraszamy do skontaktowania się z nami.

Kontakt