Stocznia Darłowo M&W Sp. z o.o.

Stocznia Darłowo

 

 

Darłowo, dn. 07-09-2011

Firma „M&W” przejęła stocznię w Darłowie w 2004 roku, nabywając majątek od syndyka upadłego przedsiębiorstwa Kuter Stocznia Sp. Z o. o. Zdecydowaliśmy się kontynuować profil działalności swoich poprzedników.

Na terenie Stoczni Darłowo wykonujemy remonty awaryjne, klasowe, międzyrejsowe jak również zajmujemy się przebudową i modernizacją jednostek pływających. Staramy się o uznanie PRS (Polski Rejestr Statków) dla wszystkich prac.

Domeną naszej firmy jest konserwacja (piaskowanie, malowanie). Wykonujemy prace konserwacyjne nowych jednostek i sekcji w stoczniach na terenie Niemiec.

W roku 2005 zakupiliśmy oprogramowania do obsługi działu księgowego i kadr i płac. Dzięki rekomendacji głównej księgowej wybraliśmy do naszej siedziby w miejscowości Darłowo system Comarch ERP Optima.

Początkowo używaliśmy podstawowych modułów Księga Handlowa i Kadry i Płace, szybko jednak rozszerzyliśmy instalację do wersji Plus oraz zakupiliśmy moduły do obsługi magazynu. W kolejnym etapie wdrożony został moduł serwis, ułatwiający obsługę naszych zleceń. Obecnie korzystamy z 6 stanowisk programu Comarch Optima w biurze w Darłowie. Wdrożenie zostało przeprowadzone przez firmę z Koszalina – PUH KOMPIX Krzysztof Przybysz. KOMPIX zapewnia nam również bieżącą obsługę serwisową w zakresie oprogramowania i sprzętu.

Integracja różnych działów firmy i automatyczne księgowania w dużym stopniu ułatwiają nam pracę. Funkcjonalność programu Comarch ERP Optima jest dość bogata. Jednak ze względu na specyficzne potrzeby naszej firmy, została ona w zakresie dodatkowych wydruków i funkcji uzupełniona przez obsługującego nas Partnera (np. wydruki w jęz. niemieckim, dodatkowe raporty). Obecnie program spełnia w większości nasze oczekiwania.

Bardzo ważna jest dla nas bieżąca aktualizacja programu zapewniająca jego zgodność z aktualnymi przepisami podatkowymi.

Decyzję o zakupie i wdrożeniu tego systemu do naszego biura w Darłowie uważamy za słuszną.

Wdrożone moduły:

  • Comarch ERP Optima Księga Handlowa Plus 3 st.
  • Comarch ERP Optima Kasa/Bank Plus 6 st.
  • Comarch ERP Optima Środki Trwałe 2 st.
  • Comarch ERP Optima Kadry i Płace Plus 2 st.
  • Comarch ERP Optima Handel 3 st.
  • Comarch ERP Optima Serwis 3 st.

Dane firmy:
Stocznia Darłowo M&W Sp. z o.o.
ul. Conrada 1
76-150 Darłowo
www.stoczniamw.pl

Podpisano
Dyrektor Finansowy Dorota Wojniusz
Referencje za wdrożenie Comarch ERP Optima od Stoczni Darłowo - strona 1 Referencje za wdrożenie Comarch ERP Optima od Stoczni Darłowo - strona 2