Systemy operacyjne

Systemy operacyjne MicrosoftSystem operacyjny to niezbędne oprogramowanie pozwalające korzystać z komputera. Od wielu lat prym w tej kategorii wiedzie firma Microsoft ze swoimi systemami operacyjnymi nazywanymi z przedrostkiem Windows. W naszej ofercie znajdą Państwo system Microsoft Windows 10 w wersji Home i Pro oraz wersję serwerową Microsoft Windows Server 2012 i 2016.

Microsoft Windows 10 HomeWindows 10 Home – system ten jest przeznaczony głównie do zastosowania domowego, ale z powodzeniem jest używany też w przedsiębiorstwach, gdzie nie są potrzebne funkcje dostępne w wersji Pro. Nie znajdziemy w nim funkcji umożliwiających kontrolowanie zasobów, z których korzystają użytkownicy posiadający swoje konta w systemie, jak i również w wersji Home zabrakło możliwości podłączenia się do niego poprzez pulpit zdalny.

Microsoft Windows 10 ProWindows 10 Pro – system do zastosowań profesjonalnych, dzięki któremu będziemy mieli możliwość kontrolowania poczynań użytkownika przyłączając go do domeny i określając zasady grupy, do której przynależy konto użytkownika. W wersji Pro mamy również możliwość podłączenia się do systemu poprzez pulpit zdalny.


Microsoft Windows ServerWindows Server to oprogramowanie przeznaczone do serwera, które poprawia wydajność i jakość pracy w firmie. Krótki opis serwera i wyjaśnienie kto go potrzebuje znajdą Państwo tutaj. Obecnie w naszej ofercie można znaleźć Microsoft Windows Server 2012, 2012 R2 i 2016.

 

W zależności od potrzeb dostępne są następujące wersje systemu Windows Server:

  • Foundation – dla małych przedsiębiorstw z maksymalnie 15 użytkownikami działająca na serwerach jednoprocesorowych,
  • Essentials – dla małych przedsiębiorstw z maksymalnie 25 użytkownikami działająca na serwerach z nie więcej niż 2 procesorami,
  • Standard – dla przedsiębiorstw, które wymagają zaawansowanych funkcji lub są zwirtualizowane w minimalnym stopniu,
  • Datacenter – dla wysoko zwirtualizowanych środowisk chmur prywatnych.

Masz pytania? jesteś zainteresowany(a) bezpłatną prezentacją?

Kontakt